HISTORIA POLSKI Z KLOCKÓW! W poniedziałek 18 czerwca o godz. 18.00…

Zapraszamy na otwarcie wystawy „Historia Polski z klocków”, w poniedziałek 18 czerwca br. o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym, ul. Opacka 15.

Na wystawie zostaną zaprezentowane modele wykonane z klocków LEGO, nawiązujące tematycznie do czasów piastowskich (grody, fragment miasta, Mysia Wieża, legenda o Lechu, Czechu i Rusie) oraz do powstania wielkopolskiego (m.in. epizody: przyjazd Jana Ignacego Paderewskiego do Poznania, zdobycie lotniska Ławica, zdobycie pociągu pancernego Danuta). Uzupełnieniem wystawy będzie prezentacja filmów animowanych, wykonanych na podstawie eksponowanych modeli.

  • Na wernisażu pojawią się również wojacy z Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Rogatywka 1918-1939” oraz Stowarzyszenia Saper Wielkopolski.
  • Wystawie towarzyszy konkurs na wykonanie modelu z klocków, związanego z Wągrowcem (szczegóły na stronie: http://opatowka.blink.pl/old/wagrowiec-z-klockow-konkurs/). W konkursie mogą wziąć udział prace wykonane z klocków, przedstawiające obiekt związany z Wągrowcem (np. budynek, symbol, postać).

Prace oraz formularz zgłoszenia można składać w Muzeum do 21 czerwca br. (do godz. 16) w Muzeum. Rozstrzygnięcie konkursu – podczas III Weekendu na Szlaku Piastowskim, 23 czerwca o godz. 17.00 w Muzeum. Na zwycięzców czekają nagrody!

  • Wystawa będzie udostępniona również podczas III Weekendu na Szlaku Piastowskim (sobota, 23 czerwca, od godz. 14.00 do wieczora). W tym dniu odbędą się również zajęcia warsztatowe, które poprowadzi konstruktor modeli przedstawionych na ekspozycji Bartosz Borowiak, kierownik projektu Herosi Wolności.

Serdecznie zapraszamy!

Post Author: Lops