KLUB PODRÓŻNIKA ZAKOŃCZYŁ DZIAŁALNOŚĆ

W minioną sobotę w Muzeum Regionalnym oficjalnie zakończono działalność Wągrowieckiego Klubu Podróżnika, powołanego 13 grudnia 2002 r., z inicjatywy znanej i lubianej wągrowieckiej stomatolog oraz globtroterki  śp. Sylwerii Szyfter i prowadzonego przez Nią nieprzerwanie przez ponad 14 lat.

            Łącznie odbyło się 109 spotkań, które głównie dzięki staraniom śp. Sylwerii Szyfter były realizowane w formie wolontariatu przez 55 osób. Część z tych osób opowiadała o swoich podróżach kilkakrotnie. Rekordzistką, bo prowadzącą aż 14 bardzo interesujących spotkań była stomatolog i również podróżniczka pani Elżbieta Szymała. Ona też przygotowała ostatnią klubową prezentację „Cuda świata”, dedykowaną inicjatorce i długoletniej prezes.

            Klub przerwał działalność w kwietniu 2017 r. Sobotnie spotkanie było spełnieniem planów śp.Sylwerii Szyfter dotyczących oficjalnego zakończenia działalności, na co nie pozwolił jej  pogarszający się stan zdrowia. Pożegnaliśmy Ją na zawsze 2 marca 2018 r. Miniona  rocznica stała się  okazją do wspomnień o założycielce i podsumowania działalności klubu, który był jej pasją kilkunastu  ostatnich lat życia. Do Opatówki licznie przybyli po raz ostatni stali bywalcy spotkań podróżniczych oraz zaproszeni goście, a wśród nich przedstawiciele rodziny śp. Sylwerii Szyfter pan dr Maciej Koszutski i pani Anna Cugier z małżonkiem.

            Wągrowiecki Klub Podróżnika działał  cały czas przy Muzeum Regionalnym w Wągrowcu, którego pracownicy zajmowali się stroną organizacyjną i techniczną spotkań.

[Autor: Zofia Zawol]

Post Author: Lops