POSZUKUJEMY AKTORÓW

Poszukujemy osób chętnych do udziału w warsztatach aktorskich, które podczas Festynu Cysterskiego poprowadzi grupa teatralna Cives Glogoviae. Warsztaty będą jednocześnie przygotowaniem do odegrania spektaklu „Gra o Adamie”. W poszczególne role wcielą się zarówno profesjonalni aktorzy, jak i uczestnicy warsztatów. Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Udział w warsztatach i spektaklu prosimy zgłaszać pod nr tel. (67) 268 59 11 lub mailowo: muzeum@opatowka.pl

*

„Gra o Adamie” (Ordo representacionis Ade) – anonimowy dramat religijny z XII wieku. Jest swobodną sceniczną adaptacją wydarzeń opisanych w biblijnej Księdze Rodzaju.

Przedstawienie powstanie w trakcie festynu. Warsztaty prowadzące do efektu finalnego poprowadzą aktorzy średniowiecznego Teatru Jarmarcznego grupy Cives Glogoviae. Oni też będą grać wraz z uczestnikami warsztatów, kierując „od środka” rozgrywanymi sytuacjami. Spektakl zostanie pokazany na dziedzińcu klasztoru i tam też będą prowadzone warsztaty. Ich uczestnikami mogą być osoby w różnym wieku (dzieci, młodzież, dorośli).

Scena czeka na aktorów…

Post Author: Lops