WYNIKI XV KONKURSU „SZTUKA LUDOWA PAŁUK W TWÓRCZOŚCI DZIECI, MŁODZIEŻY I ICH OPIEKUNÓW”

KATEGORIA  I – DZIECI I MŁODZIEŻ

ZDOBNICTWO WNĘTRZ – PAJĄKI

Nagroda:

Natalia Krzemkowska (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Jakub Palczewski, Iga Palczewska (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Julia Grabowska,  Oliwia Sztok (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Kajetan Bąkowski  (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Roksana Sipińska (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Agata Maludzińska(Szubiński Dom Kultury W Szubinie)

 Zuzanna Macioszek, (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Zuzanna Rzepczyk (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Anita Maludzińska, Luiza Maludzińska (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Izabela Moniak (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Julia Kubacka, Roksana Kubacka (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Zuzanna Kubiak (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Rozalia Krzemkowska, Weronika Bablikow(Szubiński Dom Kultury)

Zuzanna Rzepczyk (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Olga Kwiatkowska (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Sandra Kapczyńska (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Liliana i Patryk Kubica ( Rudnicze)

ZDOBNICTWO WNĘTRZ – BUKIETY

1 miejsce

Zofia Szatkowska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie)

Karolina Hutman (Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie)

Michalina Adamczyk (Żniński Dom Kultury w Żninie)

2 miejsce

Jakub Palczewski (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

3 miejsce

Weronika Bablikow (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Miłosz Brzozowski (Żniński Dom Kultury w Żninie)

Wyróżnienia:

Nadia Mężykowska (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Zuzanna Macioszek (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Klaudia Krajniewska (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Agata Maludzińska (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

ZDOBNICTWO WNĘTRZ – WIANKI

1 miejsce

Julia Kubacka(Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Magdalena Nowak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie/ Żniński Dom Kultury w Żninie)

Zofia Szatkowska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie)

Natalia Ćwiklińska (Żniński Dom Kultury w Żninie)

Wyróżnienie

Natalia Krzemkowska (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Anita Maludzińska (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Kajetan Bąkowski (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Nadia Mężykowska (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Zuzanna Macioszek (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Luiza Maludzińska ( Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Sandra Kapczyńska (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Eliza Wojciechowska (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Roksana Sipińska (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Iga Palczewska (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Klaudia Krajniewska(Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Natalia Wojdyga (Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie)

Dominika Kilińska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie/ Żniński Dom Kultury w Żninie)

Natalia Jaszczuk (Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie)

Lucyna Mrozek (Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie)

Katarzyna Tarczyńska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie)

Sulkowska Nina (Żniński Dom Kultury w Żninie)

Natan Komar (Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie)

Zofia Lewandowska (Żniński Dom Kultury w Żninie)

Marta Pochopień(Żniński Dom Kultury w Żninie)

ZDOBNICTWO WNĘTRZ – RAMKI

2 miejsce

Rozalia Krzemkowska(Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Wyróżnienia

Zuzanna Rzepczyk (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Izabela Moniak (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Alan Komar (Żniński Dom Kultury w Żninie)

Michalina Brzozowska (Żniński Dom Kultury w Żninie)

Paulina Malinowska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie)

Joanna Wawrzyniak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie)

Wojciech Cieśliński (Zespół Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku)

Mateusz Cieśliński (Zespół Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku)

ZDOBNICTWO WNĘTRZ – RÓZGI

1 miejsce

Oliwia Sztok (Szubiński Dom Kultury)

Rozalia Krzemkowska (Szubiński Dom Kultury)

2 miejsce

Nadia Mężykowska (Szubiński Dom Kultury)

Kajetan Bąkowski (Szubiński Dom Kultury)

Luiza Maludzińska (Szubiński Dom Kultury)

Izabela Moniak  (Szubiński Dom Kultury)

3 miejsce

Iga Palczewska (Szubiński Dom Kultury)

Julia Kubacka (Szubiński Dom Kultury)

Wyróżnienia

Jakub Palczewski (Szubiński Dom Kultury)

Natalia Krzemkowska (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Klaudia Krajniewska (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Roksana Sipińska (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Zuzanna Macioszek (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Sandra Kapczyńska  (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Zuzanna Rzepczyk (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Anita Maludzińska  (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Olga Kwiatkowska  (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

 Agata Maludzińska  (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Zuzanna Kubiak (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Zofia Szatkowska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie)

Natalia Ćwiklińska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie)

Natalia Wojdyga (Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie)

Weronika Wawrzyniak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie)

Marcelina Złotnicka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie)

Alan Komar (Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie)

Martyna Kausa (Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie)

Maja Jaszak (Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Kcyni)

ZDOBNICTWO WNĘTRZ – WYCINANKI, OZDOBY PÓŁEK

1 miejsce

Maria Kaleta (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich)

Aleksandra Cholewińska (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich)

Marta Janowska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie)

2 miejsce

Malwina Surdyk (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich)

Amelia Szafryna (Koło Gospodyń Wiejskich w Czeszewie)

3 miejsce

Wiktoria Nadolna (Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie)

Julia Wagner (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich)

Wyróżnienie

Roksana Jaszak (Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Kcyni)

Adam Szafryna (Koło Gospodyń Wiejskich w Czeszewie)

Patryk Burzyński (Koło Gospodyń Wiejskich w Czeszewie)

Kacper Niedbalski (Koło Gospodyń Wiejskich w Czeszewie)

Nikola Wiertel (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich)

Agnieszka Karasiewicz (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich)

Jarosław Okoński (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich)

Zuzanna Frąckowiak (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich)

Zuzanna Zych (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich)

KWIATY NA KŁOSACH

Nagroda

 Luiza Maludzińska (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Oliwia Sztok (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

ZDOBNICTWO WNĘTRZ

PLOTKI

W tej dziedzinie jury zwróciło szczególną uwagę na sposób wykonania plotek jako elementu tradycyjnego stroju pałuckiego. W ocenie brano pod uwagę estetykę wykonania.

Wyróżnienie

Kajetan Bąkowski (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Zuzanna Rzepczyk (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Roksana Sipińska (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Weronika Bablikow (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Izabela Moniak (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Zuzanna Macioszek (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Roksana Jaszak (Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Kcyni)

KROPIDŁA

1 miejsce

Roksana Jaszak (Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Kcyni)

INSPIRACJE SZTUKĄ LUDOWĄ PAŁUK

Wyróżnienie

Oliwia Krawczyk (Szkoła Podstawowa w Gąsawie)

Natalia Wojciechowska (Zespół Szkół nr 2 im. ppłk. dr. Stanisława Kulińskiego                                                           w Wągrowcu)

RZEŹBA W DREWNIE

1 miejsce

Filip Strzyżewski (Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Kcyni)

Jakub Konieczny (Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Kcyni)

2 miejsce

Mikołaj Konieczny (Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Kcyni)

Artur Koniec (Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Kcyni)

Haft

Wyróżnienie

Maja Jaszak (Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Kcyni)

KATEGORIA II: INSTRUKTORZY

ZDOBNICTWO PAJĄKI

1 miejsce

Małgorzata Bołka (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

2 miejsce

Wiesława Palczewska (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Ewa Jaszak ( Gminne Centrum Kultury i Biblioteka im. Klary Prillowej w Kcyni)

ZDOBNICTWO WNĘTRZ

W tej dziedzinie jury postanowiło nagrodzić za całokształt i wykonanie prac wykonawców                w następujący sposób:

1 miejsce

Małgorzata Bołka(Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

Ewa Jaszak (Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni)

2 miejsce

Elżbieta Piechowiak (Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Żninie, Żniński Dom Kultury                                       w Żninie)

Wiesława Palczewska (Szubiński Dom Kultury w Szubinie)

RZEŹBA W DREWNIE

Nagroda

Piotr Woliński (Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni)

HAFT

Nagroda

Lidia Mikoś-Kierejewska (Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni)

OZDOBY PÓŁEK

Nagroda

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Czeszewa

Dodatkowa nagroda została przyznana pani Małgorzacie Bołce z Szubińskiego Domu Kultury za przygotowanie największej ilości nagrodzonych dzieci.

Post Author: Lops