Przejdź do treści

Koncert YOUTH NOVELS, Amfiteatr – 24 czerwca, godz. 20.00

Youth Novels to duet, który tworzą Anna Babrakowska i Emil Nowak.
„Choć ich kariera trwa zaledwie od kilku lat, to już dziś mają czym pochwalić się w swoim artystycznym CV. Począwszy od znakomicie przyjmowanych zarówno przez krytyków, jak i słuchaczy wydawnictw, przez występy na najważniejszych polskich festiwalach, aż po supporty przed Oh Wonder, Father John Misty czy Hooverphonic. Jeśli dodamy do tego współpracę z ludźmi odpowiedzialnymi za sukcesy m.in. RY X, Ólafura Arnaldsa, Nilsa Frahma i The xx, wówczas zrozumiemy dlaczego pójście własną drogą od samego początku było właściwym wyborem. Stawiając małe, lecz pewne kroki, Youth Novels konsekwentnie zmierzają do miejsca, które jest im
pisane, czyli kariery na miarę Daughter, London Grammar czy Beach House – zespołów, do których tak często są porównywani. Można powiedzieć, że znajdują się już w jej przedsionku, a dowodem na to niech będzie m.in. obecność aż trzech ich utworów na ścieżce dźwiękowej serialu Netflixa zatytułowanego “Hold Tight”, zrealizowanego na podstawie bestsellerowej powieści jednego z najpopularniejszych pisarzy ostatnich dekad, Harlana Cobena.
(…)
Kolejne wydawnictwo w dorobku wągrowieckiego duetu zdaje się być najdojrzalszą i najbardziej dopracowaną pozycją w ich dotychczasowej dyskografii. Doskonale znana już nostalgiczno-marzycielska estetyka, w której emocje odgrywają równie istotną rolę, co same dźwięki, została poddana mistrzowskiemu szlifowi, za który odpowiadają Chris Allen (mix; m.in. RY X) oraz Jason Mitchell (mastering; m.in. PJ Harvey). Na wydawnictwo składają się cztery utwory, wśród których usłyszymy m.in. Iwonę Skwarek, czołową polską wokalistkę, współodpowiedzialną za takie projekty jak Rebeka czy Shyness!.”
– Hubert Grupa